2019

Draugiškas šeimoms, stovyklos tipo kūrybos festivalis "Dpoezijos Šaltinis 2019". 2019 m. rugpjūčio 2 - 4 d. Daugodų km. Raseinių raj. Renginys nemokamas. Organizuoja Asociacija DPOEZIJA. saltinis@dpoezija.lt

Praėjo: 42 d. 8 val. 38 min. 1 sek.

 

Festivalio „Dpoezijos Šaltinis‘19“ apžvalga. Sondra Simana

Atnaujinta 2019 08 19

Festivalis vyko rugpjūčio 2 – 4 dienomis Daugoduose (Raseinių rajone)

Kūrybos festivalis „Dpoezijos Šaltinis‘19“ praėjo, liko atmintyje skambantys lapės žingsniai, prasilenkiantys veidai, rugpjūčio šviesa. Norisi atsisukti ir pasižvalgyti, kas patiko, kas nelabai, paminėti kelis faktus.

Penktus metus festivalį organizuoja trys žmonės: Jonas Baltokas sudėlioja meninį, komunikacinį ir reklaminį turinį, Arminas Elijošius rūpinasi finansais, o Rosvaldas Kunickas, kurio sodyboje ir vyksta festivalis, yra pagrindinis šio renginio globėjas. Žinoma, drauge su jais dirba organizatorių komanda, kuri kiekvienais metais po festivalio pasipildo naujais veidais, ir visas būrys savanorių. 

Savanorystė yra kiekvieno festivalio kaip šimtakojo organizmo kojos. Šios kojoms šiais metais švelniai ir supratingai vadovavo Jonė Grigaitytė.

Svarbiausias festivalio tikslas yra kurti muziką ir ja dalintis. Irmos ir Povilo duetas, Dovilė Karpiūtė, Alvydas Stalaučinskis, Andrius Jokubauskas, Domilė Kirstukaitė – tai balsai, kurie pradėjo savo muzikinę karjerą Baltoko bardų susitikimuose ir dabar groja „dpoezijos Šaltinio“ pagrindinėje scenoje. O jei kas nepakliūva į penktadienio ir šeštadienio vakarines programas, ne bėda, sekmadienį nuo ryto yra laisvas mikrofonas, tad nuskriaustų nelieka.

Skaityti daugiau...

DPOEZIJOS ŠALTINIS’19

Atnaujinta 2019 07 29

Kūrybos ir dainuojamosios muzikos festivalis / prie Raseinių Daugoduose / rugpjūčio 2 – 4 dienomis 

Autorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas Jonas Baltokas (Klaipėda) nuo 2008 metų drauge su bendraminčiais organizuoja dainuojamosios poezijos festivalius. Iš pradžių dpoezija  vykdavo prie jūros Giruliuose, o nuo 2015 metų persikėlė į jaukią Rosvaldo Kunicko sodybą Daugoduose.

Skaityti daugiau...

Kūrybos festivalis "Dpoezijos Šaltinis 2019"

Atnaujinta 2019 07 24

Šių metų rugpjūčio 2 - 4 d. Sodriais miškais apaugusio Dubysos regioninio parko pašonėje, Daugoduose, vyks kasmetinis, draugiškas šeimoms bei kūrėjams muzikos, poezijos, teatro bei dailės festivalis Dpoezijos šaltinis.

received 617743335321558

Du vakarus iš eilės gros daugiau nei dvidešimt atlikėjų bardų: Darius Žvirblis, Giedrius ir Agnė Arbačiauskai, Baltasis Kiras, Andrius Zalieska (Zala), Justinas Žilinskas. Pasirodys daugybė šeimyninių duetų: Mindaugas Valiukas ir Valda Bičkutė –Valiukienė, Evelina ir Gytis Šimelioniai, Irma ir Povilas Žemaičiai, Juozapas Liaugaudas ir Giedrė, JieDu (Vilija ir Ramūnas Šepučiai). Neoficialiu festivalio himnu tapusią dainą „Lapė“ atliks Jonas Baltokas ir JieDu, grupė Medus ir kiti.

Skaityti daugiau...

Programa

Atnaujinta 2019 07 31
Dpoezijos Šaltinis renginio programa
Liepos 27 d. - rugpjūčio 4 d.
 

Tarptautinis meno simpoziumas "Mėlynas Šuo"

 
Rugpjūčio 2 d.
18:00

Dainuojamosios poezijos koncertas

Giedrius ir Agnė Arbačiauskai (atnaujinta) / Lukas Norkūnas / Aldona Stankutė / Очеретяний кіт ("Nendrių katinas", Ukraina) / Domilė Kirstukaitė / Andrius Jokubauskas / Gabrielė Pukelytė / Evelina ir Gytis Šimelioniai / Irma ir Povilas / Jonas Baltokas ir JieDu 

Netylanti scena
18:00

Parodų atidarymas

Fotelio scena
22:00 Riterių kovos  
22:30

Slemo varžybos SLEMALIEŽUVIAI

Renata Karvelis

Fotelio scena
   Rupjūčio 3 d. 
 8:00

Skraidyklės ir parasparniai 

 Aerodromas
12:00

Parodospetankė, Užsiėmimai, edukacijaDonorystė, fotografijų parodos

 
13:00

Spektaklis vaikams „Sveikinu Tave Su!“

Gyvi Teatre
Fotelio scena
14:00

Poezijos popietė "Auksinė Pasaga Pegasui"

Elena Karnauskaitė / Paulius Norvila / Mindaugas Valiukas / Liutauras Degėsys / Marius Burokas / Jurgita Jasponytė / Simonas Bernotas

Fotelio scena
15:30

Protmūšis

Justinas Žilinskas

Fotelio scena
15:30

Teatralizuotas koncertas vaikams "Ar jau atvažiavom?"

Jonas Baltokas ir JieDu

Viešbučio scena
17:00

Dainuojamosios poezijos koncertas

Очеретяний кіт ("Nendrių katinas", Ukraina) / Baltasis Kiras /  Andrius Zalieska (Zala) / Mindaugas Valiukas ir Valda Bičkutė-Valiukienė / Juozapas Liaugaudas ir Giedrė / grupė Medus / Giedrius Čiurinskas / Justinas Žilinskas / Gintarius ir Aurėja /  Dovilė Karpiūtė / Valerijus Šerelis / Vilija Radvilė / Darius Leveckis ir Rytas Germanavičius/ Andriejus Radčenko (atnaujinta)
Netylanti scena 
23:00

Muzikinė meditacija, festivalio žvėries aukojimas

Netylanti scena 
24:00

Vidurnakčio poezijos skaitymai

Rūta Ju

 
Rugpjūčio 4 d.
11:00

Poezijos ir atviro mikrofono scena

 
 
 
 
 

Dpoezijos Šaltinis 2019 m. koncertai

Atnaujinta 2019 07 31
Dpoezijos šaltinis 2019 dalyviai

Penktadienis (08/02)

Giedrius ir Agnė Arbačiauskai  
Aldona Stankutė
Domilė Kirstukaitė
Andrius Jokubauskas
Lukas Norkūnas
Gabrielė Pukelytė
Evelina ir Gytis Šimelioniai
Irma ir Povilas 
Очеретяний кіт ("Nendrių katinas", Ukraina)
Jonas Baltokas ir JieDu (Vilija ir Ramūnas Šepučiai)

Šeštadienis (08/03) 

Очеретяний кіт ("Nendrių katinas", Ukraina)
Andriejus Radčenko
Darius Leveckis ir Rytas Germanavičius
Baltasis Kiras
Gintarius ir Aurėja
Andrius Zalieska (Zala)
Mindaugas Valiukas ir Valda Bičkutė-Valiukienė
Juozapas Liaugaudas ir Giedrė
Giedrius Čiurinskas
grupė "Medus"
Justinas Žilinskas
Valerijus Šerelis
Vilija ir Oksana
Dovilė Karpiūtė

Daugiau info... 

Sekmadienis (08/04)

Negavusiems koncerto laiko šeštadienį ar penktadienį kviečiame registruotis į atviro mikrofono sceną sekmadienį. Paruoškite 3-4 dainas gimtąja kalba. Dainos gali būti nebūtinai jūsų kūrybos. Atliekamos akustiškai. Registracijos forma https://forms.gle/n7gBRQBJ7JYLBQq98

 

Poezijos skaitymai

Atnaujinta 2019 07 05

Dėmesio, poetai ir poetės, rašantys, skaitantys ir nebūtinai dainuojantys!

Šiemet, augant Dpoezijos Šaltiniui, Jums suteikiamas išskirtinis dėmesys ir neregėtos galimybės paskelbti savo kūrybą plačiajam pasauliui, laukams, miškams ir debesims, lapėms ir zuikiams ir net žmogiškoms ausims!

Jei turit aštrialiežuviškos kūrybos—penktadienio vakarą galimybė skaityti SLEMĄ

Šeštadienį koncertui pasibaigus, iškart po vidurnakčio (pažadam nenusivėlinti!)—paslaptingieji, nuostabūs ir nepakartojami, ir netgi normaliai nenufilmuojami NAKTINIAI POEZIJOS SKAITYMAI. Tai galimybė atverti širdį, nebijant nusisaldinti, galimybė išnykti pavirstant visa persmelkiančiu balsu virpančioj vasaros nakty. 

Na ir sekmadienis! Atviro mikrofono scena muzikuojantiems ir    poezijai skirtas rytas, priešpietis, popietė. Atvažiuokit skaityti, pasiruoškit klausyti kitų. Žodžiai persipins su muzika ir puotausim prie vasaros vaišių stalo vaisiais, ilgam pamaitinančiais sielą ir mėgausimės bu-vi-mu.

Į skaitymus prašome registruotis čia: 

https://goo.gl/forms/yBLXWdduQ9euCPLx2

Jei turite išleidę knygų, galite atsivežti, bus galimybė jas parduoti. 

Auksinė Pasaga Pegasui Dpoezijos šaltinis 2019

Atnaujinta 2019 07 05

08/03 (Šeštadienis) 14:00 Fotelio scenoje

Atskridęs lyg iš balto aukso pasakos
Poetams dovanojęs savo pasagas
Pegasas gali likti basas

Basas ir liks, teks atiduoti ir tris atsargines, nes „Fotelio scenoje“ auksinių pasagų vertų  bus septyni: Elena Karnauskaitė, Paulius Norvila, Mindaugas Valiukas, Liutauras Degėsys, Marius Burokas, Jurgita Jasponytė, Simonas Bernotas. 

PROTMŪŠIS

Atnaujinta 2019 07 05
Dpoezijos Šaltinis renginio programa

08/03 (Šeštadienis) 15:30 Fotelio scenoje

Visi mes girdim, bet ar klausom? Ar atskirtum išilginę fleitą nuo skersinės? O kas parašė eilutes “Linksminkimos, pakol jauni esma”? O ar nujauti, kad Nedos varde pakeitus vieną raidę, išlįs meška? Užduotys, kurioms reikia ne tik žinių, bet ir fantazijos bei miklaus proto jūsų lauks maždaug muzikiniame protmūšyje, kurį organizuoja ir veda barbis-devyndarbis Justinas Žilinskas. Net ir prizų bus! Žaisk, mėgaukis, sužinok, laimėk!

Koordinatorius:
Justinas
protmusis@dpoezija.lt 

Justinas Žilinskas - PROTMŪŠIS

Slemaliežuviai (Slemo varžybos)

Atnaujinta 2019 07 03

08/02 (Penktadienis) 23:00 Fotelio scenoje (Registracija)

Jei pernais slemas pasimaivė aukštakulniais scenoje su Drag Queen, tai šįmet jis keičia lytį. Svajingi performatyviosios poezijos skaitymai virsta slemerių varžybomis su kovos randais. Į metalą įvynioti riteriai surems kardus taip iškviesdami konkurencijos dvasią. Po parodomosios riterių kovos netekę dvasinių galūnių, bet aštraisi fiziniais liežuviais poezijos asai susirems slemo scenoje.

Ar jau atvažiavom? (teatralizuotas koncertas vaikams)

Atnaujinta 2019 06 28

08/03 (Šeštadienis) 15:30 Viešbučio scenoje

Kai kelionėje pabosta skaičiuoti pakelės stulpelius, į pagalbą ateina nuotaikingos dainos apie drakonus, tarakonus, peles, pieno fabrikėlius. Vilija, Jonas ir Ramūnas kviečia į kelionę, kuri niekada neprailgsta!

Miuziklas šeimai „Sveikinu Tave Su!“ festivalyje Dpoezijos šaltinis 2019

Atnaujinta 2019 06 28

GyviTeatre- trupė, kurianti miuziklus vaikams ir visai šeimai. Mūsų tikslas- sujungti teatrą, orginalią kūrybą, muzikinį švietimą ir sukurti šventę. Miuziklų metu gyvai atliekamos dainelės. Vaikai įtraukiami į siužetą ir tampa pilnaverčiais spektaklio dalyviais.

Šiais metais teatro Dpoezijos šaltinyje išvysite šveižiai iškeptą miuziklą „Sveikinu Tave Su!“ 

Tarp debesų, kur labai šviesu, prie ledų pilies, kur langai vien tik iš spalvotų ledinukų nulipdyti, gyvena pati ryškiausia ir gražiausia metų šventė - Karalaitė Šypsenėlė! Visus metus Ji pildė svarbiausios šventės sąrašą, krovė gerų darbų lagaminus, ieškojo skaniausių receptų, rūpinosi  pakvietimais, skaitė knygas, mokėsi, bet  pamiršo pačius svarbiausius ir gražiausius dalykus, be kurių jokia šventė neįvytų... 

Kaip sekėsi Karalaitei Šypsenėlei užpildyti sąrašą, sužinosite tik patys atvykę į Šventę!

Skaityti daugiau...

Šeimų popietė

Atnaujinta 2019 07 26

Bus galima ne tik pažiūrėti parodas, tačiau menininkai pamokys amato gudrybių. Organizuojami užsiėmimai, edukacija.

Žaidimų aikštelėje vyks petankės varžybos. Fotelio scenoje vyks spektaklis, o viešbučio scenoje - teatralizuotas koncertas vaikams. Šeštadienį vyks  šlapio kolodijaus fotoportretų dirbtuvės su ARTŪRU ŠEŠTOKU

Liaudies amatų meistrai mokys keramikos, karpinių, kabančių sodų gudrybių. Šalia renginio vietos skraidys skraidyklės. Veiks virtualios foto parodos. Ukrainiečiai dailininkai mokins piešti. Ir dar daug daug pramogų Jūsų laukia visas tris festivalio dienas. 

Nori pristatyti savo veiklą, edukaciją, demonstruoti savo darbus? - registruokis: https://forms.gle/chh7bpwCidyvPrKp9

Skaityti daugiau...

Šlapio kolodijaus fotoportretų dirbtuvės su ARTŪRU ŠEŠTOKU

Atnaujinta 2019 06 28

08/03 (Šeštadienis) 

Terminas „fotografija“ – rašymas šviesa - pirmą kartą paminėtas 1839 m. Pirmasis komerciškai pasisekęs fotografavimo procesas buvo dagerotipija. Pirmoji dagerotipo plokštelė pagaminta 1833 m. Beveik tuo pačiu metu (1851 m.) išrasta šlapio kolodijaus fotografavimo technika. Šiuo būdu gaunamas atvaizdas vadinamas ambrotipu arba tintaipu. Atvaizdas ant stiklo – ambrotipas, o ant juodos metalinės plokštelės – tintaipas. Šią fotografavimo techniką 19 amžiuje išrado anglas skulptorius Frederick Scott Archer (1813 - 1857). Tuo pačiu metu ambrotipija užsiėmė ir prancūzas Gustave Le Grey. Šlapio kolodijaus procesas gyvavo apie 30 m. kol buvo išrastos sausos plokštelės.

Skaityti daugiau...

Skraidyklių pasirodymas

Atnaujinta 2019 06 14

08/03 (Šeštadienis) 09:00-13:00

skraidykles 2019

 

Ar teko kada stebėti sklandančius gandrus,ar gervę ir ryto,dar nenusileidus rūkui ir švelniai pavydėti tos laisvės..

Skaityti daugiau...

Parama festivaliui Dpoezijos Šaltinis

Atnaujinta 2019 07 26

Paremdami renginį galite padėti gyventi šiai fantastiškai iniciatyvai.

Paramos banko sąskaita: LT08 7300 0101 4605 0775  

Visų organizatorių vardu NUOŠIRDUS AČIŪ!

Asociacijos DPOEZIJA Prezidentas Jonas Baltokas

2 proc. parama Asociacijai "DPOEZIJA"

Iki gegužės 1 d. Jūs turite galimybę skirti 2 procentus savo pajamų mokesčio Asociacijai Dpoezija paremti. 

Elektroninis būdas:

  1. Prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės puslapio (SEB.lt, Swedbank.net, DNBnord.lt, t.t.);
  2. Suraskite nuorodą "E.deklaravimas";
  3. Iš ten patekę į VMI svetainę (https://deklaravimas.vmi.lt/ ) ieškokite meniu punkto "2 proc. paramai";
  4. Puslapio apačioje rasite FR0512 formą, ją galite užpildyti iškart svetainėje, atsisiųsti ir užpildyti savo kompiuteryje, arba atsispausdinti ir užpildyti ranka;
  5. Formoje reikalinga užpildyti Asociacijos informacija:

Paramos gavėjo kodas (E2): 304185706
Prašoma pervesti pajamų mokesčio dalis procentais (E4): 2.00%

Užpildytą formą reikia pateikti VMI:

Jei pildote VMI puslapyje - pateikti patvirtinant ją;
Jei pildote parsisiųstą failą kompiuteryje - prisegti VMI puslapyje;
Jei pildote ranka - pristatyti į VMI filialą;


NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME.

Skaityti daugiau...

Kraujo donorystės akcija

Atnaujinta 2019 06 14

Šeštadienio koncerto metu Nacionalinio kraujo centro palapinėj galėsite paaukoti kraujo. Palapinė bus įsikūrusi prieš netylančią sceną nuo 12‘os valandos. 

Daugiau:

http://www.kraujodonoryste.lt

http://facebook.com/kraujodonoryste

Kokia dpoezija be gerų darbų ?!

Skaityti daugiau...

Dpoezijos Šaltinis 2019 m. organizatoriai

Atnaujinta 2019 07 05

Dpoezijos Šaltinio festivalio organizatorių komanda - savanoriškais pagrindais dirbantys savo srities entuziatai. Jei nori prisijungti savo idėjomis ir darbais, rašyk - saltinis@dpoezija.lt

Skaityti daugiau...